Menu

Uszczelniacze poliuretanowe

Aktualności

Nie dodano kanału RSS

BOSTIK 2637 - Poliuretanowy uszczelniacz dylatacji

29,52 zł brutto

24,00 zł netto
brutto

Nowy produkt

Poliuretanowy uszczelniacz dylatacji BOSTIK 2637 nadaje się do fug złącznych i dylatacyjnych. głównie do wykonywania fug w budownictwie lądowym nadziemnym; fugi wg DIN 18540 - F
do stosowania w całym obszarze budynku, np. oknach, drzwiach
do uszczelniania konstrukcji drewnianych i metalowych
do wykonywania uszczelnień części dachowej budynku

  • kiełbaski 600 ml

Poliuretanowy uszczelniacz dylatacji BOSTIK 2637 jest wodoodporny, a pod wpływem wilgoci powietrza ulega wulkanizacji do gumowatego, miękko elastycznego uszczelnienia. To zaś posiada wyśmienitą odporność na działanie czynników atmosferycznych oraz środków chemicznych. Własności palne BOSTIK 2637 odpowiadają klasie materiałów budowlanych B 2. Uszczelniacz dylatacji BOSTIK 2637 zachowuje przyczepność bez podkładu gruntującego na powierzchnia glazurowanych, szkle i aluminium anodowanym. Na materiałach chłonnych, porowatych, jak np.; beton, gazobeton, gips itp. oraz niektórych metalach i tworzywach sztucznych należy stosować podkład gruntujący BOSTIK 5075. Preparat nie ma przyczepności na podłożach zawierających oleje lub bitum, polietylenie, polipropylenie oraz teflonie. Nie stosować preparatu BOSTIK 2637 do utrwalania powierzchni szklanych. Do tego celu polecamy silikon budowlany. Poliuretanowy uszczelniacz dylatacji BOSTIK 2637 należy zasadniczo pokryć powłoką malarską. Uszczelniacz dylatacji BOSTIK 2637 charakteryzuje się dobrą tolerancją szeregu materiałów malarskich. W pojedynczych przypadkach należy koniecznie wykonać wstępną próbę zgodnie z DIN 52452 część 4 E lub skontaktować się z technikiem. W wyniku działania czynników środowiskowych (chemikalia, wysoka temperatura, promieniowanie UV) zmienić się mogą kolory. Szczególnie przy zastosowaniu we wnętrzach w wyniku niekorzystnych warunków (ciemność, bezkominowe systemy grzewcze) mogą wystąpić przebarwienia.

Sposób użycia

PRZYGOTOWANIE POWIERZCHNI PRZYCZEPNYCH:

Środek wspomagający uzyskanie przyczepności: BOSTIK 5075 – podkład gruntujący do betonu, gazobetonu,cementu, gipsu oraz innych materiałów budowlanych chłonnych i porowatych oraz niektórych metali i tworzywsztucznych. Dla kamienia naturalnego i sztucznego konieczne jest wykonanie próby. Bez podkładu gruntującegomożna nakładać preparat np. na ceramikę, anodowane aluminium, szkło. Szczegółowe wskazówki zawiera tabeladotycząca stosowania podkładu gruntującego w karcie technicznej podkładu! BOSTIK 5075 jest jednoskładniko-wym podkładem gruntującym, tworzącym cienką błonę. Czas wentylowania min. 15 minut, maks. 4 godziny.Powierzchnie przyczepne muszą być stabilne, nośne, czyste, suche, wolne od tłuszczu i pyłu. Wszystkie materiałypodkładowe muszą zachować wzajemną tolerancję z BOSTIK 2637 w rozumieniu DIN 52452, część 1. Nie mogą onezawierać ani bitumu ani smoły. W zależności od materiału należy sprawdzić przyczepność i wzajemną tolerancjętworzyw sztucznych. W przypadku nakładania preparatu na podłoża powlekane (np. wodoodpornie impregnowane fasady) konieczne jest wstępne sprawdzenie wzajemnej tolerancji preparatów. I tak np. dla powłok zawierającychakrylany możliwa jest utrata przyczepności w związku z przemieszczaniem się plastyfikatorów.

SPOSÓB UŻYCIA:

Wypełnianie fug:

Kartusz: przebić membranę w gwintowanym króćcu. Przebić lub całkiem usunąć pokrywę dna,końcówkę z tworzywa sztucznego przyciąć ukośnie odpowiednio do szerokości fugi i nasadzić na kartusz.

Woreczki: Naciąć na jednym z końców i wsunąć do pistoletu. Końcówkę przyciąć ukośnie i wsunąć do nakrętki złącz-kowej pistoletu, następnie nakrętkę nakręcić na cylinder pistoletu.

Roztwór gładzi: Przyrządzić ze znajdującymi się w handlu środkami powierzchniowo czynnymi; nie nanosić zbytdużych ilości, aby uniknąć przebarwień masy uszczelniającej oraz graniczących z nią materiałów budowlanych.

Narzędzia: Znajdujące się w handlu pistolety ręczne i pneumatyczne.

Temperatura obróbki: +5°C do +40°C.

Czyszczenie: BOSTIK Solvent 270 lub BOSTIK Solvent 250 do materiału nie utwardzonego oraz do odtłuszczaniapowierzchni przyczepnych metali.

Napisz opinię

BOSTIK 2637 - Poliuretanowy uszczelniacz dylatacji

BOSTIK 2637 - Poliuretanowy uszczelniacz dylatacji

Poliuretanowy uszczelniacz dylatacji BOSTIK 2637 nadaje się do fug złącznych i dylatacyjnych. głównie do wykonywania fug w budownictwie lądowym nadziemnym; fugi wg DIN 18540 - F
do stosowania w całym obszarze budynku, np. oknach, drzwiach
do uszczelniania konstrukcji drewnianych i metalowych
do wykonywania uszczelnień części dachowej budynku

Produkty powiązane

8 produktów w kategorii:

Den Braven TECTANE 2050 - poliuretanowy klej i kit uszczelniający
24,48 zł

Den Braven TECTANE 2050 - elastyczne uszczelnianie i...

Soudaflex 40 FC - jednoskładnikowy klej-uszczelniacz poliuretanowy
30,26 zł

Małe ilości. Produkt zastąpiony przez

SITOL SCHIUMAPUR HYDRO - wodoszczelna pianka poliuretanowa
49,20 zł

Produkt jest jednokomponentową, wodoszczelną, wężykową...

Bostik 5310 PU - masa uszczelniająca na bazie poliuretanu
71,96 zł

BOSTIK 5310 PU jest jednoskładnikową masą...

Hanno Brunnenschaum wodoszczelna pianka poliuretanowa
33,10 zł

Hanno Brunnenschaum wodoszczelna pianka poliuretanowa...

Zettex Pu Foam HH piana do uszczelniania i wypełniania złączy New
Zettex Pu Foam HH piana do uszczelniania i wypełniania złączy
18,90 zł

Zettex Pu Foam HH to trwała, szybkoschnąca jednoelementowa...

Zettex Gunfoam NBS pianka do uszczelniania złączy w budownictwie i przemyśle New
Zettex Gunfoam NBS pianka do uszczelniania złączy w budownictwie i przemyśle
18,90 zł

Zettex Gunfoam NBS to trwała, szybkoschnąca jednoelementowa...

Torggler High Tack wodoodporny klej poliuretanowy do klejenia i uszczelniania New
Torggler High Tack wodoodporny klej poliuretanowy do klejenia i uszczelniania
36,90 zł

Torggler High Tack jest jednoskładnikowym, wodoodpornym,...