Menu

Klejenie wykładzin tekstylnych

Bostik NIBOPREN N 726 - Tiksotropowy (niekapiący) klej do wykładzin

2080-01-01

253,92 zł brutto

206,44 zł netto
brutto

Nowy produkt

Tiksotropowy (niekapiący) klej do wykładzin - Bostik NIBOPREN N 726 jest klejem kontaktowym do klejenia tekstylnych wykładzin na schodach i ścianach, listwach i profilach oraz wykładzinach z PCV, gumy i korku. W technicznej dziedzinie nadaje się do różnorodnych kombinacji klejenia skóry, gumy, metalu, korku, drewna, sztywnego PCV, materiałów piankowych (za wyjątkiem pianek ze styropianu) i inne.

  • 4.5 kg

5 1 5 3

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 5 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
Liczba oddanych głosów: 3

Tiksotropowy (niekapiący) klej do wykładzin jest klejem kontaktowym nadającym się do klejenia tekstylnych wykładzin na schodach i ścianach, listwach i profilach oraz wykładzinach z PCV, gumy i korku. W technicznej dziedzinie nadaje się do różnorodnych kombinacji klejenia skóry, gumy, metalu, korku, drewna, sztywnego PCV, materiałów piankowych (za wyjątkiem pianek ze styropianu) i inne. Do klejenia tkanin wzmacniających na podkładach izolujących, np. tkanina wzmacniająca ARMIERUNGSGEWEBE 100 na wykładzinie wygłuszającej NIBOLAY TS 150. W budowie hal sportowych nadaje się do klejenia ścian odbojowych (sprawdzane i kontrolowane przez Instytut Badania Materiałów w Stuttgarcie).

Szczególne właściwości:

  • nie kapie ze ścian i sufitów
  • klej nie ścieka z porowatych podłoży

Sposób użycia

Nałożyć wystarczającą ilość NIBOPREN N 726 pędzlem lub drobno uzębioną szpachelką i równomiernie rozprowadzić po obu powierzchniach klejenia. Unikać zbyt dużej ilości kleju. Otwarte powierzchnie kleju chronić przed kurzem i przeciągiem. Mocno chłonne materiały co najmniej dwa razy posmarować klejem, aby powstał zamknięty film kleju. Drugie posmarowanie klejem może nastąpić dopiero wtedy gdy pierwsza warstwa kompletnie wyschnie.


Czas klejenia kontaktowego:

Po nałożeniu kleju należy pozostawić klej do odparowania. Części należy najwcześniej do siebie docisnąć gdy przy dotknięciu klej nie zostanie na palcach (tzw. test organoleptyczny). To jest w zależności od nałożonej ilości kleju, materiału i warunków klimatycznych po ok. 10-20 minutach. Również po tym czasie odparowany klej zostanie jeszcze przez dłuższy czas możliwy do sklejenia. Nie trzymać dłużej jak kilka godzin, ponieważ przylepność kleju zależy od naniesionej ilości kleju, rodzaju powierzchni materiału, temperatury powietrza i wilgotności powietrza.

Klejenie:

Przeznaczone do klejenia części dokładnie do siebie przycisnąć, ponieważ późniejsze przesuwanie materiału nie jest możliwe. Następnie docisnąć krótko i silnie te części. Im wyższa siła docisku tym bardziej mocne klejenie. Potrzebny nacisk można uzyskać używając walcy dociskowych. Unikać powstawania pęcherzyków powietrza. Unikać przegięcia się pokrytych klejem części. Z powodu wysokiej początkowej sile klejenia części klejone mogą być z reguły natychmiast dalej przerabiane. Końcowe stężenie kleju powstaje dopiero po kilku dniach.

Przygotowanie podłoża:

Podłoże musi być zgodnie z obowiązującymi normami i instrukcjami (DIN 18365) oczyszczone, suche, niezarysowane, wytrzymałe na ściskanie i rozciąganie i fachowo przygotowane do wykładania wykładziny. Używać odpowiednich warstw gruntowych i mas szpachlowych. Jastrychy z asfaltu lanego i inne nie odporne na rozpuszczalnik podłoża szpachlować na grubość co najmniej 2 mm. Przed klejeniem trzeba oczyścić listwy i profile z substancji utrudniających klejenie. Do czyszczenia używać SOLVENT 300.
Materiały, które będą klejone muszą być suche. Zawartość wilgoci w materiałach drewnianych powinna wynosić 8-12%. Przy klejeniu wewnątrz pomieszczeń tynk musi być mocny i wolny od farb. Wszystkie materiały muszą być klimatyzowane zgodnie z zaleceniami ich producentów.

Napisz opinię

Bostik NIBOPREN N 726 - Tiksotropowy (niekapiący) klej do wykładzin

Bostik NIBOPREN N 726 - Tiksotropowy (niekapiący) klej do wykładzin

Tiksotropowy (niekapiący) klej do wykładzin - Bostik NIBOPREN N 726 jest klejem kontaktowym do klejenia tekstylnych wykładzin na schodach i ścianach, listwach i profilach oraz wykładzinach z PCV, gumy i korku. W technicznej dziedzinie nadaje się do różnorodnych kombinacji klejenia skóry, gumy, metalu, korku, drewna, sztywnego PCV, materiałów piankowych (za wyjątkiem pianek ze styropianu) i inne.

Produkty powiązane

9 produktów w kategorii:

Bostik Miplafix 100 - klej do wykładzin podłogowych
295,69 zł

Do klejenia wielu rodzajów okładzin podłogowych, takich...

Bostik Miplafix 300 - klej do wykładzin
367,77 zł

Miplafix 300 jest bezrozpuszczalnikowym klejem na bazie...

Bostik Miplafix 800 - klej do LVT
341,94 zł

Specjalnie dedykowany klej do LVT oraz wykładzin z gumy....

Bostik Green Contact bezrozpuszczalnikowy klej kontaktowy do wykładzin
554,73 zł

Nadaje się do montażu listew przypodłogowych z PCW,...

Bostik Nibolay Renofleece - mata odprężająca
898,24 zł

Bostik Nibolay Renofleece - flizelinowa...

SPRAY-KON FLOOR D808 - klej w sprayu do wykładzin
35,67 zł

SPRAY-KON FLOOR D808 to specjalistyczny klej kontaktowy o...

NIBOFIX 3000 - Klej przylepcowy do płytek wykładzinowych
295,20 zł

Klej przylepcowy do płytek wykładzinowych - NIBOFIX 3000...

BOSTIK VLIESFIX - Klej przylepcowy (rzepowy)

Klej przylepcowy (rzepowy) - BOSTIK VLIESFIX mocuje...

Bostik Leitzusatz 3000 - Dodatek elektroprzewodzący do klejów
236,90 zł

Dodatek elektroprzewodzący do klejów - Bostik Leitzusatz...

Compare