Menu

Klejenie płytek LVT

Bostik Miplafix 800 - klej do LVT

2080-01-01

341,94 zł brutto

278,00 zł netto
brutto

Nowy produkt

Specjalnie dedykowany klej do LVT oraz wykładzin z gumy. Odpowiedni do wykładzin o dużych naprężeniach wewnętrznych. Nadaje się do wszystkich typów wykładzin elastycznych, m.in.: płytki LVT, wykładziny PVC homogeniczne i heterogoniczne, PVC heterogeniczne akustyczne (na piance oraz VER).

  • 18 kg

3.38 1 5 8

Twoja ocena została dodana.

Wystąpił błąd podczas dodawania oceny.

Tylko zalogowani klienci mogą oceniać produkty.

ocena: 3.38 / 5
Nie oceniłeś jeszcze tego produktu.
Liczba oddanych głosów: 8

Miplafix 800 jest wysokiej klasy klejem akrylowym o bardzo dużej początkowej sile klejenia, przeznaczonym do mocowania elastycznych wykładzin obiektowych oraz do newralgicznych aplikacji. Nie zawiera rozpuszczalnika oraz ftalanów (niska emisja LZO w klasie A+ i EC1; spełnia wymagania LEED i BREEAM).

ZASTOSOWANIE

Specjalnie dedykowany do LVT oraz wykładzin z gumy. Odpowiedni do wykładzin o dużych naprężeniach wewnętrznych. Nadaje się do wszystkich typów wykładzin elastycznych, m.in.: płytki LVT, wykładziny PVC homogeniczne i heterogoniczne, PVC heterogeniczne akustyczne (na piance oraz VER), kauczukowe do 3,5 mm grubości (w płytkach lub w rolce), gumowe akustyczne, linoleum w płytkach i rolkach, linoleum akustyczne, poliolefinowe na spodzie z włókniny, wszystkie rodzaje wykładzin dywanowych, wykładziny igłowane, z włókien naturalnych na spodzie lateksowym (coco, sizal, trawa morska). Można stosować również do klejenia płytek półelastycznych oraz płyt ochronnych (do ścian). Także do klejenia wykładziny warstwowo PVC na PVC.

RODZAJE POWIERZCHNI

Powierzchnie poziome i pionowe (ściany i podłogi) wykonane z betonu, jastrychów cementowych, jastrychów anhydrytowych (po zagruntowaniu), pokryte starymi płytkami, starym parkietem, płytami wiórowymi oraz płytami OSB. Również do powierzchni metalowych i niechłonnych, warstw podkładowych oraz na ogrzewanie podłogowe. Przeznaczony do wszystkich pomieszczeń użyteczności publicznej i mieszkaniowej.

PRZYGOTOWANIE PODŁOŻA

Powierzchnie klejone musza być nośne, suche, czyste i odtłuszczone, wolne od smarów i olejów oraz kurzu. Podłoże powinno być wykonane zgodne ze standardami sztuki budowlanej. Przy pomocy metody CM sprawdzić wilgotność szczątkową podłoża. W przypadku wilgotności większej niż dopuszczalna, zastosować barierę odcinającą pod wylewką w postaci produktu Eponal 336. Płyty betonowe oraz jastrychy cementowe muszą być przygotowane przy pomocy zaprawy samopoziomującej Miplafix Trafic 3 lub innej w zależności od potrzeb.

SPOSÓB UŻYCIA

Klej nakładać równomiernie na podłoże za pomocą pacy zębatej lub wałka. W przypadku aplikacji na podkładach podłogowych, na cienkiej wykładzinie lub na ścianie (wykładziny PVC w pomieszczeniach z natryskiem) zaleca się zastosowanie wałka w celu optymalizacji czasu odparowania kleju. Po ułożeniu wykładziny docisnąć jej powierzchnię przy pomocy ciężkiego wałka w celu usunięcia pęcherzy powietrza. Łączenie i wyrównywanie należy wykonać zgodnie z instrukcją montażu producenta oraz dobrą praktyką instalacyjną. Związanie kleju powinno nastąpić po 12 godzinach od instalacji.

NARZĘDZIA

Pace zębate, wałek.

ZUŻYCIE

W zależności od podłoża i zastosowanej pacy zużycie wynosi od 250 - 400 g/m2.

Właściwości:

Baza:akryl
Kolor:jasnobeżowy
Czas otwarty:dla PVC: 60 minut dla gumy: 30 minut
Pełna wytrzymałość:po 24 godzinach
Wytrzymałość termiczna:od + 0°C wzwyż
Zakres temperatur pracy:od +10°C do +25°C

Napisz opinię

Bostik Miplafix 800 - klej do LVT

Bostik Miplafix 800 - klej do LVT

Specjalnie dedykowany klej do LVT oraz wykładzin z gumy. Odpowiedni do wykładzin o dużych naprężeniach wewnętrznych. Nadaje się do wszystkich typów wykładzin elastycznych, m.in.: płytki LVT, wykładziny PVC homogeniczne i heterogoniczne, PVC heterogeniczne akustyczne (na piance oraz VER).

Produkty powiązane

1 produktów w kategorii:

BOSTIK’S BEST - Klej do wykładzin winylowych
586,71 zł

Klej do wykładzin dyspersyjny doskonały do przyklejania...

Compare