Zbyt niska temperatura ma wpływ na właściwości kleju

W związku z zimą i niskimi temperaturami – my również troszkę zmieniamy tryb pracy.

Niskie temperatury, które aktualnie panują w naszym kraju, mają wpływ na wysyłanie naszych produktów do klientów.

Głównie dotyczy to klejów na bazie wody – nie powinno się ich wysyłać w tą pogodę, przy tak niskich temperaturach. Wrażliwe na temperaturę są szczególnie kleje poliuretanowe ( dwuskładnikowe ), kleje w spray’u czy odrdzewiacze – generalnie każdy produkt na bazie wody.

Dlatego też staramy się uczulać naszych klientów, że lepiej poczekać kilka dni z wysyłką – może zdarzyć się tak, ze przemarznięty klej straci swoje właściwości.

Z tego też powodu niektóre zamówione u nas produkty zostają wysłane z małym opóźnieniem ale przynajmniej mamy pewność, że dotrą do klienta w dobrym stanie.

Teraz w okresie zimowym, wysyłamy nasze produkty w dniach od poniedziałku do czwartku włącznie – głównym powodem takiej organizacji pracy jest fakt, że chcemy mieć pewność, ze nasz towar nie leży za długo w magazynie firmy kurierskiej.

Mamy nadzieję, że wkrótce pogoda pozwoli nam wrócić do normalnego rytmu – czyli całotygodniowej wysyłki towaru, na chwilę obecną jednak, aby klienci dostawali pełnowartościowe produkty, ostatnim dniem nadawania paczek jest czwartek.

 

Dodaj komentarz