Klej do parkietu jako alternatywa dla mat wygłuszających.

      Problem dźwięków, które przenikają do naszych domów czy miejsc pracy przez podłogę na pewno dotyczy niejednej osoby, ma to znaczenie zwłaszcza w miejscach w których potrzebujemy ciszy i skupienia, naszej sypialni czy też biura w którym pracujemy.

Wtórne próby wyciszenia podłogi takie jak gruba wykładzina czy dywan perski nie rozwiążą tego problemu. Wiadomo, strop i posadzka bardzo łatwo przenoszą drgania dźwiękowe, które wywołane mogą być upadkiem przedmiotów na podłogę, hałasem u sąsiadów lub po prostu zwykłym chodzeniem. Dlatego też nad wyciszeniem podłóg należy pracować w trakcie ich układania, żeby potem nasze pomieszczenia cechowały się dostatecznym komfortem akustycznym.
Już na wstępnym etapie robienia podłogi/układania parkietu można zadbać o komfort akustyczny
– wybierając odpowiedni do tego klej do parkietu.
Kluczowym elementem jest dobranie takiego kleju, który poza właściwościami klejącymi obniży nam poziom przenikania dźwięków przez podłogę. Taki klej to świetna alternatywa dla mat wygłuszających.
Właśnie taką ciekawą i skuteczną alternatywą dla mat i płyt, które mają nam wyciszyć podłogę jest klej do parkietu redukujący transmisję dźwięku SILENTSTIK. Jest to ulepszony klej do parkietu na bazie ms – polimerów z efektem izolacji dźwiękowej – pozwala ułożyć podłogę jednocześnie zachowując wysoką wydajność dźwiękochłonną.

Główne zalety kleju do parkietu SILENTSTIK to :

• Wytłumienie hałasu uderzeniowego ( zwanym również dźwiękiem materiałowym ) – jest on wywoływany przez upadające przedmioty, podczas chodzenia po stropie oraz podczas przesuwania masywnych sprzętów.
• Redukuje dźwięki otoczenia, poprawia akustykę pomieszczenia, zwłaszcza na poziomie szmerów.
• Klej SILENTSTIK jest bardzo trwałym i wydajnym produktem, mimo upływu czasu zachowuje on swoje właściwości mechaniczne i akustyczne, szybko się wiąże, nie zawiera rozpuszczalników.
• Nadaje się do różnego rodzaju podłoży, w tym również można go stosować do podłóg kładzionych na ogrzewanie podłogowe. Przykleja się do dowolnego rodzaju podłoża – do betonu, drewna, płytki czy wylewki anhydrytowej. Nadaje się do izolacji w pomieszczeniach mieszkalnych jak i publicznych. Jest to uniwersalny i ulepszony klej do parkietu, który z powodzeniem zastępuje wszelkiego rodzaju maty wygłuszające – pełni świetnie rolę mocnego i szybkowiążącego kleju jednocześnie zapewniając nam komfort akustyczny pomieszczenia.

Oczywiście są i zwolennicy używania mat wygłuszających, których na rynku jest spory wybór ale coraz częściej osoby robiące podłogę wybierają klej do parkietu o właściwościach wygłuszających jako alternatywę dla takich mat i innych sposobów wygłuszenia podłogi.
Wśród mat wyróżniamy m.in.: maty polietylenowe, maty i płyty z polistyrenu ekstrudowanego XPS, maty korkowe czy maty drewnopochodne.
Jednak zastosowanie mat nie zawsze sprosta naszym wymaganiom odnośnie wyciszenia pomieszczenia, dodatkowo co jest ważne przy budowie czy też remoncie – koszt zrobienia takiej podłogi trochę nam wzrasta, ponieważ potrzebujemy płyty, kleju i więcej czasu – stosując sam klej do wyciszenia odpada nam koszt maty.
Sposoby na wyciszenie naszej sypialni, biura czy salonu są różne, w zależności co kto lubi, do czego jest przekonany i kogo na jakie rozwiązanie stać.
Każdy fachowiec ma swoje sprawdzone sposoby, natomiast w dobie kiedy zależy nam na czasie wykonania pracy i jak najmniejszych jej kosztach, dobrym i coraz częściej stosowanym rozwiązaniem jako alternatywa dla mat wygłuszających jest klej do parkietu o właściwościach redukujących transmisję dźwięku.
Sądząc po opiniach zadowolonych klientów – taki sposób wygłuszania podłogi i redukcji dźwięku szybko podbije nasz rynek parkieciarski.

Dodaj komentarz