SEAL’N’BOND CRYSTAL H505 to uniwersalny, jednoskładnikowy, trwale elastyczny hybrydowy uszczelniacz-klej do zastosowań ogólnobudowlanych, nienośnych. Stworzony do zastosowań wewnętrznych i zewnętrznych, w tym do pośredniego kontaktu z żywnością, a także do szczelin fasadowych.
Bardzo dobra przyczepność do większości materiałów budowlanych, bez gruntowania, np. beton, kamień, lastryko, włókno-cement, tynki, wylewki, ceramika budowlana, lakierowane lub impregnowane drewno, MDF, HDF, korek, sklejka, płyta wiórowa, stal emaliowana, stal nierdzewna, aluminium, cynk, miedź, ołów, glazura, terakota, gres, szkło, luksfery, ceramika sanitarna, porcelana, PCW, PU, HPL i tworzywa sztuczne podobnego typu.
Podłoże musi być czyste i odtłuszczone. Przed użyciem na podłożach z tworzyw sztucznych lub powłokach malarskich zaleca się przeprowadzić test przyczepności. Do połączeń z powierzchniami mocno porowatymi lub silnie chłonnymi zastosować grunt Bostik Universal Primer T300. Po zagruntowaniu odczekać min. 15 minut (maks. 4 h) przed nałożeniem masy. Beton musi być całkowicie utwardzony i wysezonowany. Krawędzie szczeliny można zabezpieczyć taśmą maskującą, by uniknąć zabrudzeń. Taśmę należy zerwać zaraz po nałożeniu masy i wyprofilowaniu jej powierzchni. Do wygładzenia powierzchni fugi zastosować środek Bostik Finishing Soap T500. Fuga powinna mieć kształt pozwalający na swobodne ściekanie po niej wody.
W przypadku zastosowania produktu jako klej, nakładać równolegle pionowymi paskami w niewielkich odstępach (5- 15 cm - w zależności od rozmiarów przyklejanych elementów), min. 5 cm od krawędzi klejonych elementów. Nie nakładać punktowo. Złączyć klejone powierzchnie. Ciężkie elementy podeprzeć lub w inny sposób zabezpieczyć przed przemieszczeniem do czasu wstępnego utwardzenia. W tym celu można wykorzystać taśmę dwustronnie klejącą o grubości 3 mm, która dodatkowo zapewni wentylację między klejonymi powierzchniami. W przypadku użycia produktu jako uszczelniacz masę nakładać powoli, od spodu ku górze, dokładnie wypełniając cały przekrój szczeliny, tak by nie zamknąć w niej powietrza. Powierzchnię masy wyprofilować szpachelką i wygładzić w czasie 30 minut od aplikacji. Tempo utwardzania produktu jest uzależnione od temperatury otoczenia i wilgotności powietrza. Wraz ze wzrostem temperatury i poziomu wilgotności proces polimeryzacji przebiega szybciej. Dodatkowo czas utwardzania zależy od przekroju złącza. Zapewnić skuteczną wentylację do czasu pełnego utwardzenia się fugi.
Szczeliny należy projektować z uwzględnieniem wymaganego stopnia przemieszczeń i możliwości przenoszenia tych odkształceń przez masę wypełniającą szczelinę. Głębokość spoiny powinna być zawsze w odpowiedniej proporcji do jej szerokości. Przy szerokości szczeliny do 10 mm ten stosunek powinien wynosić 1:1 (minimalna szerokość i głębokość szczeliny to 5 mm). Dla szczelin szerszych niż 10 mm, głębokość [mm] = (szer. [mm] / 3) + 6 mm.
100 ml / 1 mb fugi o przekroju 10 mm x 10 mm = 100 mm2. Mnożąc szerokość fugi (mm) przez głębokość fugi (mm) otrzymujemy ilość mililitrów / 1 mb.
Kolor:przeźroczysty
Czas wiązania:3 mm/24 h przy +23°C i 50% RH
Czas otwarty:30 minut przy +23°C i 50% RH
Wytrzymałość termiczna:-30°C do +70°C
Twardość Shore A:20-25 wg DIN 53505
Zakres temperatur pracy:+5°C do +40°C
Nikt jeszcze nie napisał recenzji do tego produktu. Bądź pierwszy i napisz recenzję.
Tylko zarejestrowani klienci mogą pisać recenzje do produktów. Jeżeli posiadasz konto w naszym sklepie zaloguj się na nie, jeżeli nie załóż bezpłatne konto i napisz recenzję.