Menu

Zobacz nasze AukcjeLista produktów producenta: LOCTITE

Loctite to marka klejów, uszczelniaczy i powierzchniowych utrwaleń opartych na akrylowych, anaerobowych, cyjanoakrylowych, epoksydowych, termotopliwych, silikonowych i UV technologiach utwardzania. Produkty Loctite są stosowane do wielu różnych zastosowań przemysłowych i hobbystycznych.

Historia Loctite


W 1953 roku, amerykański profesor Vernon Krieble opracował beztlenowe kleje do zabezpieczania gwintów w swoim laboratorium w piwnicy w Trinity College w Hartford, Connecticut. Firma Krieble'a, American Sealants stworzyła markę Loctite, która była promowana jako marka zapoczątkowująca nową erę mechanicznej niezawodności poprzez wyeliminowanie drgań rozluźnionych łączników mechanicznych, częstą przyczynę awarii maszyn. W roku 1956, Loctite nazwa została wybrana przez synową Krieble. Uszczelniacz Loctite oficjalnie zadebiutowała publicznie na konferencji prasowej w University Club w Nowym Jorku w dniu 26 lipca tego samego roku.
W 1963 roku American Sealants zmieniła nazwę na Loctite Corporation. W następnym roku, Loctite wprowadziła kleje cyjanoakrylowe (przepakowany produkt Eastman, wynalezione w Eastman Kodak w 1942), znany także jako "Super Glue". Był to pierwszy z wielu nowych rodzajów produktów, a także silikony, epoksydy, akryle oraz nowe anaeroby Loctite. W roku 1997, Loctite została nabyta jako marka flagowa firmy Henkel. Od tego czasu, Loctite pozostaje główną marką Henkel i dostawcą klejów do użytku domowego, epoksydów, klejów natryskowych, klejów budowlanych, uszczelniaczy i wypełniaczy. W ostatnich latach firma zwiększyła nacisk na technologie ekologiczne.

Więcej
na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 71 elementów
 • Zapobiega odkręcaniu się podczas wibracji oraz przeciekom gwintowanych elementów złącznych. Szczególnie przydatny na śrubach nastawczo-regulacyjnych, długich lub o małej średnicy śrubach, dla których jest wymagany łatwy demontaż, bez ryzyka ich ukręcenia.

  40,10 zł

  32,60 zł netto

  Oczekiwanie na dostawę
 • Zapobiega odkręcaniu się i przeciekom gwintowanych elementów złącznych. Ma szczególne zastosowanie do śrub do mocowania silnika lub pompy, nakrętek wieszaka silnika lub śrub do obsadzania jego wyposażenia, gdzie wymagany jest serwisowy demontaż zwykłymi narzędziami.

  193,25 zł

  157,11 zł netto

  Oczekiwanie na dostawę
 • Zabezpieczenie gwintów średniej wytrzymałości - LOCTITE 243 jest przeznaczony do zabezpieczania i uszczelniania połączeń gwintowych, gdy wymagany jest serwisowy demontaż zwykłymi narzędziami. 

  31,05 zł

  25,24 zł netto

  Oczekiwanie na dostawę
 • LOCTITE® 248 Medium Strength Threadlocker Stick jest anaerobowym produktem o średniej wytrzymałości do zabezpieczania gwintów. Produkt jest dostarczany w postaci przypominającej półstały wosk w łatwym do dozowania aplikatorze w formie sztyftu.

  50,18 zł

  40,80 zł netto

  Oczekiwanie na dostawę
 • Produkt LOCTITE 262 jest to materiałem tiksotropowym o średniej do wysokiej wytrzymałości. Utwardzanie produktu następuje po odcięciu kontaktu z powietrzem, kiedy znajduje się on pomiędzy ściśle przylegającymi powierzchniami metalowymi.

  40,10 zł

  32,60 zł netto

  Oczekiwanie na dostawę
 • LOCTITE® 268 High Strength Threadlocker Stick jest klejem anaerobowym o wysokiej wytrzymałości do zabezpieczania gwintów. Produkt jest dostarczany w postaci przypominającej półstały wosk w łatwym do dozowania aplikatorze w formie sztyftu.

  51,19 zł

  41,62 zł netto

  Oczekiwanie na dostawę
 • Opakowanie: 50 ml 171,25 zł

  Zapobiega odkręcaniu się i przeciekom gwintowanych elementów złącznych. Szczególnie przydatny w zastosowaniach przy dużych obciążeniach, jak np. śruby dwustronne i nakrętki w korpusach silników, obudowach pomp lub inne elementy złączne, w sytuacjach, gdzie wymagana jest maksymalna wytrzymałość.

  171,25 zł

  139,23 zł netto

  W magazynie
 • LOCTITE® 2700™ jest zalecany do aplikacji, gdzie nie jest wymagany demontaż połączeń gwintowych.

  183,16 zł

  148,91 zł netto

  Oczekiwanie na dostawę
 • Zapobiega odkręcaniu się wskutek wibracji i przeciekom złączy gwintowych. Produkt jest szczególnie przydatny do nieaktywnych powierzchni oraz tam, gdzie wymagana jest maksymalna odporność na gorący olej.

  166,91 zł

  135,70 zł netto

  Oczekiwanie na dostawę
 • Produkt jest szczególnie przydatny do takich zastosowań, jak śruby dwustronne tulei cylindrowej, śruby przedniego zawieszenia samochodu lub śruby dwustronne prasy hydraulicznej, tam gdzie jest wymagany trudny demontaż.

  193,25 zł

  157,11 zł netto

  Oczekiwanie na dostawę
 • Zapobiega odkręcaniu się podczas wibracji oraz przeciekom gwintowanych elementów złącznych.

  193,25 zł

  157,11 zł netto

  Oczekiwanie na dostawę
 • Zapobiega luzowaniu się złączy gwintowych i uszczelnia je. Jest szczególnie przydatny do śrub oprzyrządowania lub gaźnika, gdzie montaż i ustalanie położenia ma miejsce przed naniesieniem środka zabezpieczającego. Bardzo niska lepkość pozwala na penetrację złącza poprzez działanie kapilarne.

  166,91 zł

  135,70 zł netto

  Oczekiwanie na dostawę
Pokazuje 1 - 12 z 71 elementów
Compare