Menu

Zobacz nasze Aukcje+

BOSTIK CLEAR BOND

31,98 zł brutto


26,00 zł netto

1.0.1

Nowy produkt

Ten produkt nie występuje już w magazynie

Produkt ten jest dobrym rozwiązaniem pośrednim między szczeliwem a klejem. Jest odpowiedni do stosowania wszędzie tam, gdzie wymagane jest przeźroczyste, elastyczne uszczelnienie oraz elastyczna fuga konstrukcyjna.

Właściwości:

 • Przeźroczysty
 • Nie zawiera rozpuszczalników, izocyjanów lub PCV
 • Bardzo wysoka odporność na starzenie się i wpływ promieni UV
 • Dobra przyczepność do większości materiałów bez potrzeby stosowania primera
 • Fuga stale elastyczna w przedziale temperatur -40oC - +100oC
 • Obojętny, bezzapachowy, szybko utwardzalny
 • Poddaje się malowaniu większością farb i lakierów przemysłowych (zarówno na bazie żywic jak również farbami dyspersyjnymi).

Zalecane jest wykonanie wstępnego testu. Odporny na powstawanie grzybów.


UWAGA! Clear Bond w kartuszu ma barwę jasnozieloną, po utwardzeniu staję się niebieskawy.

ZASTOSOWANIE:

 • Łączenia i uszczelnienia elastyczne w przemyśle samochodowym – w autobusach, przyczepach campingowych, pociągach i ciężarówkach.
 • Klejenie i uszczelnianie różnorodnych podłoży malowanych
 • Uszczelnienie w połączeniach szkła z drewnem lub metalem 
 • Uszczelnianie profili TWS lub aluminiowych na malowanych lub obrobionych panelach.

Sposób użycia

Produkt należy stosować na powierzchniach czystych, suchych, wolnych od kurzu i odtłuszczonych.Produktu nie należy stosować na nieobrobionym polietylenie, polipropylenie i teflonie. W przypadku,gdy powierzchnia narażona jest na obciążenia fizyczne lub termiczne, zwłaszcza w wilgotnychwarunkach a wymagana jest duża wytrzymałość łączenia należy powierzchnię przygotować zapomocą produktu Simson Primer M. Jest to podkład „czyszczący”, który odtłuszcza i przygotowuje powierzchnię.

Clear Bond można łatwo aplikować przy pomocy aplikatora ręcznego lub pneumatycznego w temp.+5oC - +35oC. W przypadku uszczelnień obróbkę lub wyrównanie należy zakończyć w ciągu 15 minutod aplikacji szpatułką lub nożem do szpachlowania, zwilżonym roztworem mydła. Należy zwrócićuwagę by roztwór mydła nie przedostał się pomiędzy fugę a uszczelnianą powierzchnię, ponieważmoże mieć to negatywny wpływ na przyczepność. Klejenie należy zakończyć w ciągu 20 minut od aplikacji produktu. Zazwyczaj rekomendowana jest warstwa kleju o grubości 2mm. W temp. 20oC i względnej wilgotności 50% produkt poddaje się malowaniu większością farb przemysłowych już 15 minut po aplikacji. Najlepszy rezultat malowania uzyskuje się po 4h od aplikacji.

Napisz opinię

BOSTIK CLEAR BOND

BOSTIK CLEAR BOND

Produkt ten jest dobrym rozwiązaniem pośrednim między szczeliwem a klejem. Jest odpowiedni do stosowania wszędzie tam, gdzie wymagane jest przeźroczyste, elastyczne uszczelnienie oraz elastyczna fuga konstrukcyjna.

Produkty powiązane

Compare