Menu

Uszczelniacze dylatacji

Aktualności

Nie dodano kanału RSS

Hey'Di Polysulfid S - chemoodporne uszczelnienie dylatacji

Nowy produkt

Chemoodporne uszczelnienie dylatacji nie zawierające rozpuszczalnika, stabilne na bazie wielosiarczków do uszczelniania fug poziomych i pochyłych w obszarach narażonych na działanie paliw silnikowych (np. stacji paliw).

Produkt niedostępny? - sprawdź produkty podobne

Zastosowanie:

Jako trwałe uszczelnienie dylatacji poziomych (maksymalnie do 3% spadku) w obszarze gruntu. Hey'Di Polysulfid nadaje się szczególnie do zastosowania w obszarach, które należy w sposób pewny zabezpieczyć przed wnikaniem substancji szkodliwych dla wody poprzez fugi do gruntu (np. na stacjach paliw, stacjach przeładunku olejów, myjniach, lotniskach, instalacjach rozlewczych przemysłu chemicznego).

Własności:

Hey'Di Polysulfid to dwuskadnikowa, elastyczna i nie zawierająca rozpuszczalnika masa uszczelniająca według wytycznych KIWA BRL-K 781/01 na bazie polimerów wielosiarczkowych. Hey'Di Polysulfid S jest w znacznym stopniu odporny na działanie olejów technicznych, oleju napędowego (równie biopaliw), paliw gaźnikowych oraz smarów, jak te rozcieńczonych nieorganicznych kwasów i ługów. Odporny na działanie mrozu i soli stosowanej zimą. Polysulfid nie nadaje się do fug, które jak na przykład w nieckach basenów i oczyszczalni znajdują się nieustannie poniżej powierzchni cieczy. Również Polysulfid nie nadaje się do stosowania w obszarach, w których fugi należy uszczelnić przed działaniem silnych i/lub utleniających kwasów lub ługów. Dla obciążeń substancjami chemicznymi innymi niż wyżej wymienione, należy skontaktować się z naszymi doradcami w zakresie stosowania preparatów HEYDI.

Sposób użycia

Boki fugi muszą być mocne, nośne i wolne od tuszczu, oleju, pyłu, farb, zapraw cementowych oraz wszelkich warstw antyadhezyjnych. Dla podłoży chłonnych na suche powierzchnie przyczepne (maks. 4% wilgoci resztkowej) należy nanieść Voranstrich PS 2K, który musi (w zależności od temperatury) tężeć od 30 minut do 2 godzin, nie wysychając jednakże całkowicie. Powierzchnie niechłonne należy zagruntować preparatem Voranstrich PS . Czas twardnienia wynosi tutaj od 10 do 30 minut. W celu uniknięcia zmniejszającej wydłużalności preparatu Hey'Di Polysulfid S przyczepności po trzech bokach fugi oraz do ustawienia właściwej głębokości fugi, fugę należy ograniczyć na głęboko odpowiednim, mocowanym poprzez zaciśnięcie materiałem pozwalającym na wentylację od spodu (np. polietylenowych profilem okrągłym o zamkniętych porach). Jeżeli nie jest to możliwe, podoże fugi należy zasłonić folią przekładkową (np. z polietylenu lub papieru silikonowego). 

Sposób użycia:

Hey'Di Polysulfid S wymieszać przed obróbkę odpowiednim mieszadem do uzyskania jednolitej masy. Należy zwrócić uwagę, aby w miarę możliwości nie wmieszać powietrza. Następnie nanosi się Hey'Di Polysulfid S odpowiednimi narzędziami (np. pistoletem ręcznym lub pneumatycznym) do fugi. Powstające ewentualnie w masie pęcherzyki powietrza należy usuwać w czasie obróbki poprzez lekkie pociągnięcie miękkim pędzlem lub klockiem do gładzi. Dla elementów sfazowanych nie wypełnia fazki. 

Czyszczenie narzędzi:

Narzędzia i miejsca zabrudzone czyści natychmiast preparatem HEY'DI Epoxan Reiniger. W stanie utwardzonym Hey'Di Polysulfid S można usunąć tylko mechanicznie. 

Napisz opinię

Hey'Di Polysulfid S - chemoodporne uszczelnienie dylatacji

Hey'Di Polysulfid S - chemoodporne uszczelnienie dylatacji

Chemoodporne uszczelnienie dylatacji nie zawierające rozpuszczalnika, stabilne na bazie wielosiarczków do uszczelniania fug poziomych i pochyłych w obszarach narażonych na działanie paliw silnikowych (np. stacji paliw).

14 produktów w kategorii:

SITOL SILICON PAVIMENTO chemoodporne uszczelnienie dylatacji
23,99 zł

SITOL SILICON PAVIMENTO chemoodporne uszczelnienie...

BOSTIK 2720 MS - Uszczelnienie dylatacji
24,60 zł

BOSTIK 2720 MS nadaje się do fug złącznych i

Soudaflex 40 FC - jednoskładnikowy klej-uszczelniacz poliuretanowy
30,26 zł

Małe ilości. Produkt zastąpiony przez

BOSTIK 3070 - Korek natryskowy
24,90 zł

Korek natryskowy - BOSTIK 3070 jest najwyższej jakości...

BOSTIK SUPERFIX - hybrydowy elastyczny klej montażowy
24,60 zł

Superfix to nie zawierający rozpuszczalnika hybrydowy klej...

BOSTIK 2637 - Poliuretanowy uszczelniacz dylatacji
29,52 zł

Poliuretanowy uszczelniacz dylatacji BOSTIK 2637 nadaje się...

Bostik - Hey'Di Aqua Blocker - uszczelniacz uniwersalny
15,80 zł

Uszczelniacz uniwersalny - Bostik - Hey'Di Aqua Blocker...

Bostik - Hey'Di Aqua Blocker Liquid - uszczelnienie dachów płaskich
200,00 zł

Uszczelnienie dachów płaskich - Bostik - Hey'Di Aqua...

HEY'DI Elastic - dwuskładnikowa masa do dylatacji

HEY'DI Elastic to wysokiej jakości uniwersalna masa...

Bostik 5310 PU - masa uszczelniająca na bazie poliuretanu
71,96 zł

BOSTIK 5310 PU jest jednoskładnikową masą...

SITOL SILICON BASSO MODULO elastyczny wypełniacz dylatacji w basenach
20,91 zł

Produkt jest szczególnie zalecany do wypełniania złączy i...

Den Braven Zwaluw Hybriseal 540 - hybrydowy uszczelniacz dylatacyjny
27,39 zł

Trwale elastyczny, niskomodułowy uszczelniacz dylatacji na...

Zwaluw Tecbut 204 butylowy kit uszczelniający
14,96 zł

Zwaluw Tecbut 204 butylowy kit uszczelniający, trwale...

Bostik Superfix Xtrem klej hybrydowy do ekstremalnych obciążeń
27,06 zł

Superfix Xtrem to produkt klejąco-uszczelniający,...